Mustafa Aydın

Mustafa Aydın
Mustafa Aydın
Yönetim Kurulu Üyesi

KARDEMİR Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Mustafa Aydın, 1965 yılında Nevşehir’de dünyaya geldi. 1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Aydın 1992-2003 yılları arasında Türkiye Öğretmenler Bankası, Nahçivan Türk Bankası, AGK Dış Ticaret Ltd. Şti., Albarakatürk Finans Kurumu ve özel bankalarda Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Şube Müdürü ve Genel Müdür olarak görev yaptı.

2009 yılına kadar Türk Hava Yollarının Finansman Başkanlığını üstlenen Mustafa Aydın, daha sonra Bosna Hersek Hava Yollarında CFO, Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’inde İştirakler Mali İşler Koordinatörü, Negmar Denizcilik Yatırım A.Ş.’inde Grup CFO’su görevlerinde bulundu.

2014 yılından itibaren Türkiye Halkbankası A.Ş.’nde Genel Müdür Yardımcılığı, Türkiye Halk Bankası Emekli Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, Türk P ve I Sigorta A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Halk Bankası’nın Hollanda’da faaliyet gösteren iştiraki Demir Halk Bank’ta Yönetim Kurulu Üyeliği, Makedonya’daki iştiraki Halkbank Skopje’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Halkbank Belgrade’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı, görevlerinde bulunan Aydın 2017 yılından itibaren ise belirli büyüklüğe sahip şirketlere yurt içi/yurt dışı finansman temini, birleşme & satın alma konularında danışmanlık hizmeti vermiştir. Evli ve 3 çocuk babası olan Aydın, ileri derece İngilizce bilmektedir.